Využití v domácnosti

Nemusíte plýtvat penězi tím, že koupíte toxické chemikálie, které čistí váš domov, léčí nechlazení nebo pečují o vaši kůži.

Citronová šťáva je jednoduchou přírodní alternativou, která nahradí nespočet předražených chemikálií.

10 ZPŮSOBŮ, JAK POUŽÍT CITRONOVOU ŠŤÁVU

1. ODMAŠTĚNÍ – Směs vody a citronové šťávy stačí k tomu, aby odstranila tuk na vašich kuchyňských spotřebičích a plotnách.

2. DEZINFEKCE A ODSTRANĚNÍ ZÁPACHU V KUCHYNI – Je vaše lednička a pracovní plocha opravdu čistá? Povrchy, kde skladujeme a připravujeme jídlo potřebují být čisté a zároveň bychom na ně neměli používat “chemické čistící prostředky”. Citronová šťáva je výborná dezinfekce pro takovéto povrchy a také velmi dobře odstraní skvrny a pachy.

3. BOLENÍ V KRKU A KAŠEL - Smíchejte syrový med se stejným množstvím citronové šťávy. To zklidní váš kašel stejně tak jako bolest v krku

4. ZLEPŠENÍ TRÁVENÍ - Čerstvá citronová šťáva s vodou může pomoci lepšímu trávení jídel. Také její pití po ránu skvěle hydratuje organismus a nastartuje vás.

5. TONIZUJTE SVOU PLEŤ- Vatový tampón namočte ve citronové šťávě zředěné vodou a naneste na vaši pleť. Ponechte asi 10 minut a poté opláchněte. Citronová šťáva přirozeně olupuje vaši kůži a může také zesvětlit tmavé skvrny a jizvy.

6. ČISTÉ SKLO - Citronová šťáva je přesně to, co potřebujete pro vázy, konvice na kávu či stolní lahve bez lesku. Můžete použít šťávu zředěnou 1:10 pro čištění a lesk vašich oken.

7. ZJEMNĚNÍ VAŠICH RUKOU - Citronová šťáva skvěle odstraňuje nečistoty z vašich rukou. Lehce drhněte citronovou šťávou a pak opláchněte a ruce si namažte. Vaše ruce budou čisté, měkké a svěží.

8. ODSTRAŇTE ZASLEPENÍ – Směsí soli a citronové šťávy můžete znovu naleštit měď, chrom a mosaz.

9. ZESVĚTLETE SI VLASY- Chemikálie používané na zesvětlení vlasů jsou velmi toxické. Postříkejte svou hlavu citronovou šťávou před tím, než půjdete na sluníčko. A další možnost: opláchujte si vlasy směsí vody a citronové šťávy pro zvýšení lesku.

10. VYČISTĚTE TOALETU - Směs boraxu a citronové šťávy jednoduše vyčistí vaši toaletu, že bude jako nová.

Kontakt

RAdek

777676191

Anketa

Proč by jste citronovku drželi ?

Celkový počet hlasů: 12396

© 2013 Všechna práva vyhrazena www.zazracnacitronovakura.cz

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode